Ливърпул и Милан оправдаха очакванията за зрелище и изиграха мач,

...

"Ливърпул" сломи "Милан" в зрелище на "Анфийлд", вижте резултатите

" Ливърпул " и " Милан " оправдаха упованията за представление и изиграха мач, който подсети за епичния им конфликт във финала на Шампионската лига през 2005 година Мърсисайдци се постановиха с 3:2 вкъщи в среща от първия кръг на груповата фаза. Двубоят на " Анфийлд " предложи два обрата, пропусната дузпа и анулиран гол.

Англичаните имаха самодейността в началните минути и поведоха още в 9', когато топката се удари във Фикайо Томори след изстрел на Трент Алекзандър-Арнолд и влетя в мрежата зад Майк Менян. В 14' Мохамед Салах изпусна дузпа за " Ливърпул ".

Снимка: Getty Images

Тимът на Юрген Клоп се отпусна и разреши на " Милан " да реализира поврат в края на полувремето посредством Анте Ребич и Браим Диас.

През втората част " росонерите " стигнаха и до трето попадение, дело на Симон Кяер, то обаче бе анулирано поради засада. " Ливърпул " изравни в 49', когато Салах бе прецизен, реванширайки се за пропуща си от бялата точка.

Мърсисайдци изковаха триумфа в 69' със страховит гол от воле на капитана Джордан Хендерсън.

В последна сметка " Ливърпул " удръжа нежния си задатък и повежда в група 2 на Шампионската лига. Другият мач от нея - сред " Атлетико " Мадрид и " Порто ", приключи с нулево тъждество.

" Брюж " - " Пари Сен Жермен " 1:1

0:1 - Андер Ерера (11), 1:1 - Ханс Фанакен (27)

" Манчестър Сити " - " Лайпциг " 6:3

1:0 - Нейтън Аке (16), 2:0 - Норди Мукиеле (28, авт.), 2:1 - Кристофър Нкунку (42), 3:1 - Рияд Марез (45+2), 3:2 - Кристофър Нкунку (51), 4:2 - Джак Грийлиш (60), 4:3 - Кристофър Нкунку (74), 5:3 - Жоао Кансело (75), 6:3 - Габриел Жезус (86)

" Атлетико " Мадрид - " Порто " 0:0

" Ливърпул " - " Милан " 3:2

" Бешикташ " - " Борусия " Дортмунд 1:2

0:1 - Джуд Белингам (20), 0:2 - Арлинг Холанд (45+3), 1:2 - Франсиско Монтеро (90+5)

" Спортинг " - " Аякс " 1:5

0:1 - Себастиян Але (2), 0:2 - Себастиян Аке (9), 1:2 - Паулиньо (33), 1:3 - Стивън Бергюс (39), 1:4 - Себастиян Але (51), 1:5 - Себастиян Але (63)

" Шериф " Тираспол - " Шахтьор " Донецк 2:0

1:0 - Адама Траоре (16), 2:0 - Момо Янсане (60)

" Интер " - " Реал " Мадрид 0:1

0:1 - Родриго (89)
Източник: btvnovinite.bg