Ливърпул и Манчестър Сити не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в

...

Уникалният мач между Ливърпул и Ман Сити завърши без победител

Ливърпул и Манчестър Сити не излъчиха победител, завършвайки 2:2 в спиращото дъха дерби на седмия кръг във Висшата лига. Садио Мане изведе домакините напред в резултата, след което Фил Фодън изравни. Домакините още веднъж поведоха посредством Мохамед Салах, само че Кевин де Бройне изравни девет минути преди края, донасяйки точката за " жителите ".

Двата отбора се впуснаха в офанзиви още от първата минута на дуела. Вратарят на гостите Едерсон трябваше уверено да напусне наказателното си поле и да избива в тъч с глава след извеждащо подаване към Садио Мане.

Домакините стартираха нападателно, само че първите рискове бяха пред вратата на Алисон. Първо Джак Грийлиш опита да осъществя с отдалечен изстрел, само че той бе блокиран. Веднага по-късно Бернанрдо Силва центрира в наказателното поле, след което отбраната пред бразилския пазач се оправи и предотврати заплахата.

В 24-тата минута и Де Бройне получи подаване в наказателното поле, само че ударът му мина настрана от вратата.

В 32-рата минута гостите желаеха дузпа, откакто Фодън получи извеждащ пас от Де Бройне, след което падна след конфликт с Милнър. Контактът по този начин или другояче бе отвън наказателното поле. ВАР прегледа обстановката и тя остана без последици.

Две минути по-късно Де Бройне направи огромен пропуск. Фодън центрира доста добре отляво, а белгиецът, който бе оставен самичък пред вратарското поле, опита плонжирайки да засече с глава, само че ударът му бе много неакуратен.

В 59-ата минута Мохамед Салах съумя да промуши топката към Садио Мане след безредие в наказателното поле и последният нямаше потребност от втора покана, с цел да я плъзне в долния ляв ъгъл. 1:0.

Равенството бе възобновено 10 минути по-късно, когато Фодън осъществя третата огромна допустимо, разкрила се пред него довечера. Жесус насочи ужасно подаване към британския национал, Милнър още веднъж закъсня, а Фодън стреля доста точно в далечния ъгъл.

В 76-ата минута Милнър извърши тъч към Къртис Джоунс, който незабавно продължи към Салах. Египтянинът се оправи с едно допиране с Кансело, след което отстрани Бернардо Силва, „ завъртя “ два пъти Лапорт и стреля отлично от дребен ъгъл за 2:1.

Пет минути по-късно Де Бройне комбинира с Фодън, който се опита да му върне. С помощта на рикошет в Андрю Робъртсън топката стигна още веднъж до белгиеца. Той стреля, топката рикошира в тялото на Матип и не остави шансове на Алисон – 2:2.

В 87-ата минута Фабиньо се озова пред празна врата след неточност на Едерсон. В момента, в който бразилецът стреля, Родри се хвърли и съумя да избие топката, предотвратявайки сигурен гол.
Източник: fakti.bg