Литекс победи Несебър с 1:0 в мач от 14-ия кръг

...

Литекс с трудна победа над Несебър

Литекс победи Несебър с 1:0 в мач от 14-ия кръг на Втора лига. Победното попадение пристигна през втората част, а негов създател стана Искрен Писаров.

Още при започване на мача домакините пропуснаха отлична опция след удар на Ангел Лясков. В 26-ата минута Емануил Манев стреля около гредата при първата по-сериозна заплаха за гостите от Несебър.

През второто полувреме ловчалии още веднъж бяха по дейни. Христо Кирев насочи две рискови удара, само че в при първия, от въздуха топката мина над гредата, а при втория вратарят на Несебър избави.

В 78-ата минута домакините въпреки всичко преодоляха сгъстената отбрана на гостите поведоха в резултата.

Бранител на Несебър не почисти добре топката от наказателното поле и от границата на пеналта Искрен Писаров с компактен удар я изпрати във вратата за 1:0. Усилията на футболистите на Несебър да стигнат най-малко до равенството не се увенчаха с триумф.

След тази победа Литекс заема 8-ото място в класирането с актив от 21 точки, а Несебър е позиция по-надолу с 20 т.