Лион продължава с отличните си игри в Лига Европа. Хлапетата

...

Лион се справи с нов класен съперник в Лига Европа

Лион продължава с отличните си игри в Лига Европа. " Хлапетата " победиха в първия си 1/16-финален дуел против Виляреал с 3:1. По този метод селекцията на Бруно Женезио даде сериозна поръчка за присъединяване в идната фаза на конкуренцията.

Двата отбора си спретнаха зрелищно първо полувреме, което обаче приключи без маркиран гол. Набил Фекир стреля покрай дясната греда, а пък Мариано Диаз не съумя да преодолее Серхио Асенхо.

Снимка 340582
Източник:

Виляреал отговори на удара с положително състояние пред Карлос Бака. Колумбиецът към този момент " празнуваше " своето попадение, само че Антони Лопеш го разочарова с съвършена изява.

Втората част започва с радостна новина за " хлапетата ". Младият Ндомбеле се бе позиционирал на далечната греда и доста интелигентно довкара във вратата нещо приблизително сред удар и подаване от страна на Мариано Диаз.

Борусия (Дортмунд) надделя Аталанта, Миши Батшуай няма спирка!
Борусия надделя Аталанта, Батшуай няма спирка!

Атрактивно 3:2 сред двата отбора на немска земя

И до момента в който Виляреал се нагаждаше към новата си роля в мача, " жълтата подводница " небрежно изостана и с два гола. Страхотен самостоятелен рейд на Мариано Диаз приключи със избавяне на Асенхо. За смут на гостите обаче, Набил Фекир откри отбитата топка и я прати в мрежата на противника.

Доброто въодушевление по трибуните бе помрачено в 63-ата минута, когато гостите се добраха до значим гол на непознат терен. Денис Черишев " почете " едно включване от дълбочина на Форналс, който въпреки и с известни компликации, въпреки всичко прокара топката зад голлинията на Лопеш.

Снимка 340580
Източник:

До края на срещата, Лион въпреки всичко възвърне преднината си от две попадения. Няколко седмици след прелестния си гол против ПСЖ, Мемфис Депай избухна с нов " елмаз ", откакто в 82-ата минута вкара със свиреп шут от над 25 метра за крайното 3:1.

Реваншът е след седмица на " Естадио каузи Серамико ", като началният час на турнирната борба е 20:00.