Лидерът във Висшата лига Арсенал вече води с 8 точки

...

Арсенал подчини Тотнъм в дербито на Лондон и вече води с 8 точки на върха

Лидерът във Висшата лига Арсенал към този момент води с 8 точки на върха, откакто победи в лондонското дерби огромният си противник Тотнъм с 2:0 като посетител. Лорис си вкара автогол, а Мартин Йодегор осъществя втория гол за триумфа.
Прочетете още
Арсенал откри в 14-та минута, когато Сака проби отдясно и стреля от дребен ъгъл, коженото кълбо се отклони леко в Сесеньон, само че отиде в тялото на Лорис. Топката се удари във вратаря и се озова в мрежата, откакто французинът не реагира съответно.

В 36-та минута Арсенал удвои, откакто Мартин Йодегор стреля от отдалеченост и не остави шансове на Лорис за 0:2.

С триумфа Арсенал събра 47 точки и след загубата на Манчестър Сити през вчерашния ден от Манчестър Юнайтед лондончани към този момент водят с 8 точки на върха пред Сити.

На 22 януари Арсенал приема Манчестър Юнайтед, а Тотнъм гостува на Манчестър Сити на 19 януари.

Източник: trafficnews.bg