Лидерът в класирането ЦСКА допусна поражение от Берое в среща

...

Берое повали лидера ЦСКА след зрелищен обрат насред София

Лидерът в класирането ЦСКА позволи проваляне от Берое в среща от 15-ия кръг на шампионата на България по волейбол за мъже.

Възпитаниците на Александър Попов изпусна да вземе три точки в зала " Васил Симов ", откакто отстъпи с 2:3 (25:15, 15:25, 25:13, 29:31, 14:16) гейма. Двубоят можеше да приключи и при 3:1 за " алените ", които обаче разрешиха поврат в четвъртата част от 21:19, с цел да изгубят частта с 29:31. В последвалия тайбрек " армейците " се бориха и се върнаха от 5:10, като Димитър Димитров отрази мачбол при 13:14, само че гостите от Стара Загора завоюваха с 16:14 и стигнаха до крайния триумф.

Димитров беше най-резултатен с 30 точки, Симеон Александров записа 15, а Тодор Костов се отличи с 12 точки за домакините. Спас Байрев беше най-резултатен за Берое с 20 точки.

Така ЦСКА взе точка от този мач, като това бе първо проваляне за отбора през тази година в шампионата. Отборът е водач в класирането с 35 точки, а " зелените " са шести с 27 точки.  В идващия кръг " армейците " гостуват на Монтана на 19 февруари.

Българска телеграфна агенция / Автор: Ива Кръстева