Левски записа десети мач без победа в елита – 1:1

...

Левски е десети мач без победа след 1:1 с Пирин

Левски записа десети мач без победа в елита – 1:1 като посетител на. Това е подравнен отрицателен клубен връх. Предишната такава серия е от 1963 година Последната победа за сините е от 8 октомври – против Ботев Пловдив. Оттогава отборът има седем равенства и три загуби.

За разлика от последния мач – загубата от Черно море, в този момент Левски имаше много положения. Вратарят на Пирин Янко Георгиев обаче направи няколко значими спасявания. Ключови бяха тези против Роналдо от три метра и в добавеното време против Илиян Стефанов.

Иначе отборът на Станимир Стоилов откри в 14-ата минута. Тогава Асен Чандъров се разписа от дузпа. В последните секунди на първата част Мартин Смоленски обаче изравни.
Ботев Враца би ЦСКА 1948 с човек по-малко
По-рано през днешния ден Ботев Враца изненада третия в класирането ЦСКА 1948 и завоюва с 1:0. Врачани се постановиха с гол на Чавдар Ивайлов в 21-ата минута. ЦСКА 1948 пропусна дузпа посредством Ивайло Чочев в 33-ата минута.

В края на първата част Диего беше изпъден и Ботев остана с човек по-малко. Дори и това обаче не оказа помощ на алените.
Източник: flashnews.bg