Левски загуби с 66:86 (12:24, 6:21, 23:19, 25:22) от Апоел

...

Пета загуба за Левски в Балканската лига

Левски загуби с 66:86 (12:24, 6:21, 23:19, 25:22) от Апоел Беер Шева като хазаин в мач от деветия кръг на Балканската лига. Поражението е пето за „ сините “, които са на предпоследно място в класирането единствено с една победа в сметката си. Израелският отбор е водач в класирането с баланс 7-1.

Участие в мача не взе опитният гард Асен Великов, а концепцията на неговото неявяване е била да се обиграват младите играчи на отбора.

Срещата в столичната зала „ Триадица “ стартира извънредно едва за баскетболистите на Димитър Ангелов, които до почивката съумяха да вкарат едвам 18 точки против 45 за противника. След паузата те съумяха да бъдат равностойни на гостите от Израел, само че макар че завоюваха третата и четвъртата част не съумяха да наваксат пасива си от 27 точки, а единствено го стопиха до 20.