Левски стартира с победа тазгодишното си участие в евротурнирите -

...

Левски стартира убедително в Европа

Левски започва с победа тазгодишното си присъединяване в евротурнирите - 3:1 против черногорския Сутиеска. Над всички в срещата от първия квалификационен кръг на Лига Европа беше новото попълнение на "сините " - привлеченият от Берое Жуниор Мапуку. Ексцентричният ганаец хвърли в възторг почитателите на "Герена " още при започване на дуела, разписвайки се в 12-ата секунда! Така Мапуку, прочут с прякора Черната мощ, се трансформира в създател на най-бързото попадение за Левски в евротурнирите, влизайки в историята на клуба.

В 21-ата конгоанецът удвои, а още до почивката избраниците на Николай Митов направиха преднината си класическа - 3:0 след гол на Роман Прохазка. Словакът означи в първата минута на добавеното време на първата част.

След почивката "сините " пропуснаха няколко шанса, откакто доста към този момент бяха понижили оборотите, а в края разрешиха на черногорците да понижат резултата. Точен във вратата на Божидар Митрев беше Божо Маркович в 79-ата минута. В 89-ата пък Мирко Радишич от състава на Сутиеска получи втори жълт и надлежно червен картон, което го вади от реванша идващия четвъртък. "Сините " гостуват в Черна гора на 6 юли от 21:30 часа българско време.

За първия формален мач този сезон Митов заложи на петима от новопривлечените. Титуляри против Сутиеска започнаха сръбският десен бек Милош Цветкович, левият бранител Иван Горанов, халфовете Васил Панайотов и Антонио Вутов, както и голмайсторът Мапуку. Бившият нападател на ЦСКА Серджиу Буш също дебютира за "сините ", включвайки се като запаса четвърт час преди края. Другите смени на Митов бяха привлеченият от Верея отбранителен халф Георги Ангелов, както и геният Алекс Боримиров.
Източник: fakti.bg