Левски София победи с 3:1 (25:8, 25:18, 25:27, 25:21) като

...

Левски постигна победа срещу Раковски в шампионата по волейбол за мъже

Левски София победи с 3:1 (25:8, 25:18, 25:27, 25:21) като посетител Раковски-1964 в мач от осмия кръг в шампионата по волейбол за мъже.

Двубоят стартира със съществено предимство за гостите, които поведоха с 20:15, с цел да приключат първия гейм при 25:18.

Във втората част картината на полето беше съвсем идентична, като още веднъж се стигна до 25:18 за " сините ".

Отборът от Севлиево се върна в срещата след трагично 27:25 в своя изгода, само че по-късно Левски не позволи повече изненади и завърши мача след 25:21.

Най-резултатен за спечелилите стана Владимир Гърков с 19 точки. Съотборникът му Александър Къндев добави още 14 точки.

За домакините с 16 точки се отличи Калоян Вълчинов.

В класирането Левски София е на втора позиция, до момента в който Раковски заема 12-то място.

В друга среща от кръга Добруджа 07 загуби с 2:3 (25:22, 20:25, 20:25, 25:16, 12:15) против гостуващия Марек Юнион-Ивкони. Дупничани изоставаха с 0:1, само че реализираха поврат до 3:2 за втория си триумф през акцията.

Димитър Дулчев осъществя 27 точки за спечелилите, а Маркус Уускари приключи с 22 точки за тима от Добрич.