Левски победи Рига с 2:0 в четвъртата си контрола в

...

Левски пак удари Рига, Рикардиньо блести

Левски победи Рига с 2:0 в четвъртата си контрола в Дубай. Големият воин под дъжда беше Рикардиньо (38 и 59). Това е втори триумф за " сините " над отбора от Латвия, откакто преди дни биха с 3:2. Тогава новият бразилски голаджия на столичани още веднъж приключи с две попадения.
Левски стартира мощно и още в първите секунди Рикардиньо бе спрян от вратаря Рихартс Матревич. После Уелтон (8) насочи удар, още веднъж отразен от стража на Рига. Илиян Стефанов (11) беше изведен самичък против вратаря, само че отново Матревич бе на равнище. Левски продължи да основава забавни моменти пред противниковата врата, само че чак към края на полувремето откри. Уелтон откри Стефанов, който стреля, а Матревич мазета, само че Рикардиньо бе най-съобразителен и прати отбитата топка в мрежата.
Бразилецът довърши Рига след час игра. Филип Кръстев стреля от фаул, а Матревич изпусна топката, която попадна в Рикардиньо и той порази задачата.
До края на мача Пламен Андреев отрази удари на Кендеш и Дъглас Аурелио, с което резервира резултата неизменен.