„Левски“ победи „Хамрун Спартанс“ и с 1:0 в първи мач

...

Гол в последната минута доближи Левски до плейофите

„ Левски “ победи „ Хамрун Спартанс “ и с 1:0 в първи мач от третия квалификационен кръг на Лига на конференциите.

" Сините " взеха триумфа след гол на Филип Кръстев в самия завършек на мача.

„ Левски “ влезе с преса в мача. Още в 3-ата минута домакините сбъркаха при изнасянето на топката. Уелтън открадна и стреля от границата на наказателното поле, само че бранител отклони в ъглов удар. Филип Кръстев центрира на близката греда. Билал Бари засече, само че не съумя да насочи топката в очертанията на вратата.

Пет минути по-късно Георги Миланов изведе в кулоар Уелтън. Бразилецът се опита да трансферира технично вратаря Хенри Бонело, само че стражът на малтийците съумя да избави.

В 10-ата минута „ Левски “ получи късмет да излезе напред в резултата. При центриране от ъглов удар Матю Гуиламлер задържа с две ръце Билал Бари. Главният арбитър Вили Делажод уточни бялата точка. С осъществяването на наказателния
Източник: tribune.bg