Левски измъкна героично 1:1 при домакинството си на Айнтрахт Франкфурт

...

Гол-шедьовър остави живи надеждите на Левски!

Левски измъкна героично 1:1 при семейството си на Айнтрахт Франкфурт в първия мач от плейофа за влизане в групите на Лигата на конференциите. Голът на Хасими Фадига в даденото петминутно продължение на срещата остави очакванията на сините живи за реванша след седмица в Германия.

Първият съдийски сигнал на Адам Ладебак закъсня. Отборите се бяха подредили и бяха в подготвеност да стартират разногласието между тях тъкмо в 20:00. Проблем в информационната система на реферите обаче забави началото. Играчите получиха няколко топки, с цел да загряват, до момента в който чакат разрешаване на техническия проблем. Това се случи скед към пет минути и Адам Ладебак даде начало на дуела от Лигата на конференциите.

Още в 6-ата минута топката се озова в мрежата зад Пламен Андреев. Асен Митков загуби топката пред наказателното си поле. Последва рисков удар, който вратарят на „ сините “ избави. Марио Гьотце доближи до отбитата топка и комбинира с Рандал Коло Муани. За класния нападател не представляваше никаква компликация да вкара от чиста позиция. Ситуацията беше прегледана от ВАР.

Имаше подозрения за нарушаване против Митков, както и за тънка засада. Системата за видеоповторения обаче не откри никаква неправда и голът остана.

В 39-ата минута Левски като по знамение не изравни резултата. Софиянци проведоха страхотна офанзива отляво. Уелтон напредна с топка в крайници и от аутлинията пусна остро подаване. Рикардиньо не съумя да засече, само че Роналдо стреля от непосредствена непосредственост, като направи по-трудното в обстановката, пропусна.

В ответната офанзива германците още веднъж можеха да удвоят преднината си. Марио Гьотце изведе Коло Муани. Хосе Кордоба не съумя изцяло да му противодейства. Пламен Андреев обаче излезе и избави. Стигна се до корнер макар претенциите на гостите за дузпа. Нямаше учредения за такава и основният рефер не беше привикан от ВАР.

В 45-ата минута Ел Джемили проби през центъра и стреля от границата на наказателното поле. След рикошет в крайници на защитник, топката мина около вратата на Кевин Трап. Определено Айнтрахт имаше шанс в обстановката.

Малко след почивката Уелтон беше открит с дълго подаване в наказателното поле. Крилото на Левски падна на тревата след единоборство с Робин Кох. Нямаше причина съдията да отсъди дузпа и дори решението му беше фал в интерес на Айнтрахт.

В 65-ата минута Робин Кох скочи високо и засече с глава центриране от ъглов удар, само че не съумя да насочи топката в очертанията на вратата. Тя излезе в навън.

Пет минути по-късно „ сините “ още веднъж се разминаха на косъм с гола. Влезлият от аварийна пейка Патрик-Габриел Галчев центрира отдясно. Роналдо съумя да отклони с глава и топката стигна до Уелтон. Той се озова самичък против Кевин Трап и даже съумя да мушне топката около немския вратар, само че тя се търколи около левия непряк дирек. Имаше подозрения за засада и такава имаше.

Пет минути преди приключването на постоянното време шведският рефер Адам Ладебак даде доста елементарно директен свободен удар на Айнтрахт. Топката беше заложена на метър-два пред наказателното поле на Левски. Джесик Нганкам се нагърби с осъществяването, само че в навън.

Малко по-късно пристигна едно от най-спорните положения в мача. Роналдо получи отляво, овладя прелестно и навлезе в наказателното поле. Точно преди да стреля, Улиян Пачо го събори. Ладебак подмина обстановката. Положението беше противоречиво, макар че Пачо съумя да закачи топка, можеше да се отсъди нарушаване, надлежно – дузпа.

В петата минута на добавеното време на мача Левски стигна до изравнителен гол. Точен беше влезлият като запаса Асими Фадига. Французинът получи от Кордоба на към 25 метра от вратата на Трап и с приказен шут направи немския национал беззащитен.

Състави:

Левски (4-3-3): 1. Пламен Андреев - 2. Жереми Петрис (Илиян Стефанов 80`), 50. Кристиан Димитров, 33. Хосе Кордоба – 7.Роналдо, 8. Андриан Краев (К), 10. Асен Митков (Дарлан 68`), 6. Цунами - 11. Джавад Ел Джемили (Асими Фадига 87`), 9. Рикардиньо (Патрик-Габриел Галчев 69`), 17. Уелтон

Резерви: 13. Николай Михайлов, 99. Иван Андонов - 5. Келиан ван дер Каап, 14. Илиян Стефанов, 16. Преслав Бачев, 20. Асен Чандъров, 21. Кристиян Йовов, 22. Патрик-Габриел Галчев, 37. Дарлан, 97. Асими Фадига

Треньор: Николай Костов

Айнтрахт Франкфурт (3-4-3): 1. Кевин Трап (К) - 35. Тута, 4. Робин Кох, 3. Улиян Пачо - 26. Жуниор Дина Ебимбе, 15. Ельес Шкири, 23. Йенс Петер Хауге (Ангстар Кнауф 68`), 24. Аурелио Бута - 27. Марио Гьотце (Йеспер Линдстрьом 77`), 9. Рандал Коло Муани (Джесик Нганкам 68`), 7. Омар Мармуш (Кристиян Якич 77`)

Резерви: 33. Йенс Грал, 42. Люк Гауер – 5. Ървойе Смолчич6. Кристиян Якич, 18. Джесик Нганкам, 22. Тимоти Чандлър, 29. Йеспер Линдстрьом, 30. Пакстен Аарънсон, 31. Филип Макс, 36. Ансгнар Кнауф

Треньор: Дино Топмьолер

Снимки: Lap.bg
Източник: lupa.bg