Левски и ЦСКА завършиха наравно 2:2 в дербито на 13

...

Супер дерби, красиви голове и равен между Левски и ЦСКА

Левски и ЦСКА приключиха наедно 2:2 в дербито на 13 кръг на Първа лига. Двубоят се игра на Националния стадион „ Васил Левски “ пред повече от 25 000 фенове. Двубоят предложи ужасно начало с три бързи гола още до 15-ата минута. Яблонски (8) изведе Левски напред в резултата, а Тиаго Родригес (12, 15) с два красиви гола обърна резултата до 2:1. Роман Прохазка оформи крайното 2:2 в 61-ата минута.

След равенството разликата сред двата тима се резервира – ЦСКА остава на второ място с 28 точки, Левски е на трето с 25. Лидерът Лудогорец е с 30 точки и може да се откъсне на върха, в случай че в понеделник се оправи с Етър.

В състава на Левски Цветкович стартира като десен бек, Ейолфсон и Яблонски са в средата на отбраната, а Иван Горанов - отляво. В средата на терена стартираха Васил Панайотов и Жорди Гомес, отдясно Антонио Вутов, отляво - Роман Прохазка. На върха на офанзивата бе Серджиу Буш, а зад него Габриел Обертан.

В ЦСКА Божидар Чорбаджийски остана запаса, а на негово място в средата на отбраната титуляр излезе Александър Барт, който си партнира с Николай Бодуров. Отдясно стартира Александър Дюлгеров, а отляво - Антон Недялков. В средата на терена излязоха Рубен Пинто и Кристиян Малинов, отдясно - Станислав Манолев, отляво - Густаво Кулма. На върха на офанзивата бе Каранга, а зад него Тиаго Родригес.

Началото на дуела бе шеметно и единствено за 15 минути паднаха три гола. Още в 8-ата минута Давид Яблонски още веднъж се трансформира в воин за Левски, откакто с глава засече центриране и откри резултата. Радостта на „ сините “ обаче бе къса. В 12-ата минута Тиаго Родригес изравни с доста хубав гол. След центриране в наказателното поле на Левски, Иван Горанов почисти топката с глава, само че тя попадна навръх крайници на Родригес, който от воле разстреля Божидар Митрев.

В 15-ата минута още веднъж Тиаго Родригес прониза Митрев, който този път носеше съществена виновност за попадението. Играчът на ЦСКА стреля отвън наказателното поле, топката бе в ъгъла на Митрев, който обаче не съумя да направи нищо. След бързите голове пристигна ред на по-равностойна игра и на няколко жълти картона, които съдията Георги Кабаков сподели. Едва в 37-ата минута имаше малко безредие в наказателното поле на Митрев, при което Тиаго Родригес го тормози, само че не се получи заплаха за ЦСКА.

На полувремето Делио Роси извади Антонио Вутов, който към този момент имаше жълт картон, и на негово място пусна Жерсон Кабрал. Стамен Белчев отвърна със промяна Станислав Манолев за Кирил Десподов. В 61-ата минута Левски изравни за 2:2. Милош Цветкович центрира доста хубаво отдясно, а Роман Прохазка изпревари Александър Дюлгеров и прати топката във вратата на Черняускас. Двамата треньори незабавно направиха по една промяна след възобновяване на равенството. Делио Роси извади Буш и пусна на негово място Жуниор Мапуку. А Стамен Белчев извади голмайстора Тиаго Родригес и в игра се появи Раул Лое. В последните десетина минути и двата тима играха на несъмнено и не разрешиха да се стигне до повече голови обстановки.

Двубоят по минути с БЛИЦ
1 - начало на мача
7 - ъглов удар за Левски, Черниаускас с неубедителна интервенция, ще има втори корнер
8 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Давид Яблонски, който с глава след центриране прати топката във вратата на ЦСКА
12 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Тиаго Родригес. Центриране в наказателното поле на Левски, Иван Горанов почисти с глава, само че топката попадна навръх крайници на Тиаго Родригес, който от границата на наказателното поле разстреля от воле Божидар Митрев
15 -  ГООЛ за ЦСКА, голмайстор Тиаго Родригес. Тиаго стреля отвън наказателното поле в ъгъла на Божидар Митрев, който носи съществена виновност при попадението
22 -  жълт картон за Антонио Вутов (Левски)
22 -  жълт картон за Кристиан Малинов (ЦСКА)
27 -  жълт картон за Васил Панайотов (Левски)
35 -  жълт картон за Еймар Ейолфсон (Левски)
36 - отдалечен удар на Милош Цветкович след пас на Обертан, нищо рисково за Черниаускас
37 - заплаха пред вратата на Митрев, Тиаго Родригес до последно тормози вратаря и бранител, само че след рикошет топката мина над вратата
45 - завършек на първото полувреме
----------------------------------------------------
46 -  промяна на полувремето в Левски, на мястото на Антонио Вутов влиза Жерсон Кабрал
50 - Каранга излезе самичък против Митрев, само че беше в състояние на засада
55 -  жълт картон за Антон Недялков, който попречи да бъде изпълнено нарушаване
58 -  промяна в ЦСКА, на мястото на Станислав Манолев влиза Кирил Десподов
61 -  ГООЛ за Левски, голмайстор Роман Прохазка. Центриране на Милош Цветкович отдясно, Роман Прохазка изпревари Александър Дюлгеров и с крайник засече топката във вратата
67 - СПАСЯВАНЕ на Божидар Митрев, откакто Десподов игра с глава
68 - жълт картон за Фернандо Каранга
69 -  промяна в ЦСКА, на мястото на Тиаго Родригес влиза Раул Лое
70 -  промяна в Левски, на мястото на Серджиу Буш влиза Жуниор Мапуку
79 -  промяна в ЦСКА, на мястото на Кристиан Малинов влиза Милчо Ангелов
79 -  жълт картон за Иван Горанов (Левски)
86 - отдалечен удар на Васил Панайотов, Черниаускас лови несъмнено
87 -  жълт картон за Николай Бодуров, който фаулира Обертан
90+3 - завършек на мача

ЛЕВСКИ - ЦСКА 2:2
1:0 Давид Яблонски (8), 1:1 Тиаго Родригес (12), 1:2 Тиаго Родригес (15), 2:2 Роман Прохазка (61)

Резултат с изображение
Левски: 21.Божидар Митрев, 4.Иван Горанов , 28.Давид Яблонски , 5.Холмар Ейолфсон , 19.Милош Цветкович, 71.Васил Панайотов , 13.Жорди Гомес,15.Роман Прохазка , 8.Антонио Вутов  (46  26.Жерсон Кабрал), 32.Габриел Обертан, 9.Серджиу Буш (70  10.Жуниор Мапуку)
Резерви: 24.Александър Любенов, 4.Мики Орачев, 3.Димитър Пиргов, 30.Нелуц Рошу, 6.Ивайло Найденов, 26.Жерсон Кабрал, 10.Жуниор Мапуку
Треньор: Делио Роси

ЦСКА: 30.Витаутас Черниаускас, 3.Антон Недялков , 5.Николай Бодуров , 25.Александър Барт, 23.Александър Дюлгеров, 11.Станислав Манолев (58  19.Кирил Десподов), 15.Кристиан Малинов  (79  29.Милчо Ангелов), 20.Тиаго Родригес    (69  16.Раул Лое), 6.Рубен Пинто, 26.Густаво Кулма, 9.Фернандо Каранга
Резерви: 12.Георги Китанов, 4.Божидар Чорбаджийски, 2.Стойчо Атанасов, 16.Раул Лое, 7.Кевин Меркадо, 19.Кирил Десподов, 29.Милчо Ангелов
Треньор: Стамен Белчев