Левски и Спортист (Своге) завършиха при равенство 1:1 в контролна

...

Левски и Спортист с реми в кошмарна контрола

Левски и Спортист (Своге) приключиха при тъждество 1:1 в контролна среща, която бе белязана от ужасяваща контузия на футболист от втородивизионния отбор.

Станимир Стоилов заложи на общоприетия си титулярен състав, само че вместо Ноа Сонко Сундберг пусна в отбраната новото попълнение Абдулахи Шеху.

В първите минути на срещата " сините " се настаниха в половината на гостите, само че без да застрашат Ивайло Василев. В 7-ата минута стражът на Спортист улови шут на Уелтън. Три минути по-късно бе първата по-добра опция за " сините ", само че Василев избави нов удар на бразилеца.

В 17-ата минута точно Уелтън откри резултата. Бразилецът бе изведен от Георги Миланов, навлезе в наказателното поле и прати топката около Василев.

В 25-ата минута след изстрел с глава на Богомил Богомилов Николай Михайлов мазета с една ръка. Минута по-късно след заучено осъществяване на корнер на далечната греда бе открит Владимир Семерджиев, който прати топката във вратата на " сините " с глава.

В 36-ата минута Роналдо можеше да вкара, само че уцели гредата.

За втората част в игра за " Левски " се появи Иван Андонов на мястото на Николай Михайлов, а Нейтън Олдър размени Ивелин Попов.

След почивката играта бе прекъсната за дълго време, откакто аварийният вратар на " сините " Иван Андонов извърши жестоко нарушаване против Стефан Стефанов от гостите. Играчът на Спортист бе изнесен на носилка с шина на крайници.

В траялото близо 10-минутно спиране, Мъри Стоилов промени съвсем цялата си 11-ка, като на мястото на изгонения Андонов, влезе Йоан Загоров.

В 81-ата минута Антон Иванов заплаши вратата на Стефано Кунчев с диагонален удар, който мина на сантиметри от десния непряк дирек.

В последна сметка контролата приключи наедно - 1:1, само че Стефанов бе откаран в болница с фрактура на крайници.

Стартов състав на Левски: 13. Николай Михайлов, 2. Жереми Петрис, 5. Келиан ван дер Каап, 6. Цунами, 22. Патрик-Габриел Галчев, 8. Андриан Краев, 12. Абдулахи Шеху, 7. Георги Миланов, 18. Роналдо, 17. Велтон, 10. Ивелин Попов;

Резерви: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 31. Дейвид Михалев, 32. Слави Чакъров, 34. Александър Божилов, 35. Калоян Стрински, 36. Васил Василев, 37. Антон Иванов, 38. Кристиян Йовов, 42. Ивайло Марков, 44. Денис Динев;

Треньор: Станимир Стоилов.
Източник: novsport.com