Лех (Познан) записа убедителна победа 4:1 над Аустрия (Виена) в

...

Лех заби четири във вратата на Аустрия

Лех (Познан) записа безапелационна победа 4:1 над Аустрия (Виена) в срещата сред двата отбора от втория кръг в група " С " на Лигата на конференциите. Така поляците демонстрираха, че ще са значим фактор в борбата за първите две места в крайното класиране.

Домакините поведоха в 28-ата минута посредством Микаел Ишак, само че единствено минута по-късно Аустрия изравни посредством Матиас Брауньодер. Гостите можеха да създадат и цялостен поврат, само че попадение на Манфред Фишер в 36-ата минута не бе зачетен.

През второто полувреме обаче Лех наложи волята си по безапелационен метод с три гола на сметката на Михал Скораш в 64-тата и Кристофер Велде в 76-ата и 90-ата минута.

Така Лех към този момент има 3 точки в актива си и се изкачи до 2-рото място в таблицата. Аустрия остава на 4-ото място с 1 точка.

Гледайте спорт на MAX с всички най-вълнуващи мачове от Лига Европа и Лига на Конференциите, онлайн, в ефира на MAX Sport.