Лех (Познан) изигра още един колеблив мач през сезона, но

...

Лех си спести драми в Люксембург, Ракув не издържа в Прага

Лех (Познан) изигра още един неуверен мач през сезона, само че влезе в групите на Лигата на конференциите. Шампионът на Полша направи 1:1 като посетител на Дюделанж и отстрани отбора от Люсембург с общ резултат от двете срещи 3:1.

Дюделанж оказа сериозна опозиция на по-класния си противник. Домакините откриха в 32-рата минута с попадение на Мехди Кирх, а имаха и други положения, само че ги пропиляха. В 60-ата минута Гиорги Цитаишвили технично изведе Жоел Перейра в наказателното поле и португалецът вкара гола на успкоението за Лех.

Другият полски представител - Ракув, отпадна трагично от Славия (Прага). Чехите се възползваха от семейството си и в постоянното време завоюваха с 1:0 с помощта на гол на Моузес Юзор в 62-рата минута. Така общият резултат стана 2:2 и се стигна до продължения. Славия атакуваше повече и в 122-рата минута публиката на " Фортуна Арена " избухна след гола на Иван Щранц, пратил отбора в групите.