Леброн Джеймс отбеляза 34 точки в един от необичайните си

...

"Кливланд" продължи с експериментите при обрат срещу "Чикаго"

Леброн Джеймс означи 34 точки в един от необикновените си стартове като пойнт гард и изведе " Кливланд кавалиърс " до домакинска победа против " Чикаго булс " със 119:112. " Кавалерите " откриха правилния темп след едва първо полувреме, в което изоставаха с 14 точки, и реализираха третия си триумф от четири мача.

Джеймс изигра страховит дуел, като означи четири тройки от шест опита и общо 13 от 20-те си стрелби от игра. Той добави 13 асистенции и три откраднати топки, а също така позволи единствено две неточности за 37 минути на полето.

Кевин Лав също се отличи с дабъл-дабъл - 20 точки и 12 битки. Ключов принос от аварийна пейка имаха Джеф Грийн, Кайл Корвър, Дуейн Уейд и Чанинг Фрай, които комбинираха 16 коша от игра от 23 стрелби и приключиха надлежно с 16, 11, 11 и 8 точки.

Старши треньорът на " Кливланд " Тайрон Лу продължи с опитите и пусна трета друга стартова петица от началото на сезона. Джеймс беше вписан като гард за пръв път от 2012 година, когато носеше екипа на " Маями хийт ". Хосе Калдерон, който в предходния мач размени контузения Дерик Роуз, се озова на пейката. Там седна и Уейд, който персонално изиска от Лу да го извади от титулярния състав.

Центърът Тристан Томпсън и гардът Джей Ар Смит се завърнаха в стартовата петица след три мача, в които започваха от аварийна пейка. Кевин Лав и Джей Краудър заеха двете позиции на крилата.

LeBron James talking about basketball is like Morpheus talking about the Matrix. pic.twitter.com/hRCocPtp1n
— SportsCenter (@SportsCenter) 25 октомври 2017 година

" Кливланд " стартира доста неприятно мача. " Кавалерите " изгубиха първата четвърт с 28:38, като в един миг изоставаха с 14 точки.

Постепенно обаче играта им се усъвършенства и след 37:30 във втората част разликата беше сведена единствено до три точки.

В началото на третата четвърт вицешампионите за пръв път излязоха напред в резултата. Те направиха мощна серия от 15:3 и поведоха с девет точки при 84:75. " Чикаго " обаче се подвигна в края на частта. " Биковете " направиха и влязоха с задатък в заключителните 12 минути - 92:91.

" Кливланд " обаче бързо си върна контрола след три следващи тройки в първите 120 секунди - една на Лав и две на Корвър. Четири минути преди края " кавалерите " стигнаха до най-големия си задатък в мача - 11 точки при 106:95, и умерено го задържаха до финалната сирена.

С три победи и една загуба " Кливланд " се изравни с " Орландо меджик " и " Милуоки бъкс " на второто място в Източната конференция. Лидер е " Вашингтон уизърдс ", които завоюва всеки един от първите си три дуела за сезона.

Другите три тима, които към момента нямат загуба, са в Западната конференция - " Лос Анджелис клипърс ", " Сан Антонио спърс " и " Мемфис гризлис ". " Шпорите " и " гризлитата " завоюваха третите си победи във вторник, а през миналата нощ това направиха и " ножиците ".

Тимът от Лос Анджелис надигра по безапелационен метод гостуващия " Юта джаз " - 102:84. Блейк Грифин вкара 22 точки, взе девет битки и направи шест асистенции. Патрик Бевърли добави 19 точки, Остин Ривърс и Данило Галинари приключиха надлежно с 16 и 14, а Деандре Джордън се регистрира с дабъл-дабъл от 11 точки и 18 битки.
Източник: dnevnik.bg