Лайпциг постигна третата си поредна победа в Бундеслигата, като тя

...

Кьолн и Лайпцип откриха кръга в Бундеслигата с голово шоу

Лайпциг реализира третата си поредна победа в Бундеслигата, като тя пристигна с безапелационното 5:1 при гостуването на Кьолн в първия дуел от 26-ия кръг в немския шампионат.

До почивката домакините от Кьолн, които се борят да запазят мястото си в елита, успяваха да поддържат темпото на един от кандидатите за челните места, само че след паузата гостите бяха цялостни господари на терена.

Шави Симонс даде преднина на Лайпциг в 15-ата минута, само че три по-късно Саркис Адамян изравни за Кьолн. Равенството се резервира до почивката, само че в границите на единствено седем минути сред 63-тата и 70-ата гостите нанесоха съдбоносен удар, реализирайки на три пъти. Две попадения означи Лоис Опенда, а един път се разписа и Амаду Айдара. Крайното 5:1 бе завършено от Юсуф Поулсен в 82-рата минута.

С триумфа Лайпциг излезе на четвърто място в класирането с 49 точки, с две повече от Борусия Дортмунд.

Кьолн е на 16-о място с 18 точки и при моментното класиране би трябвало да играе плейоф за опазване на мястото си в немския хайлайф.