Лацио победи с 1:0 като гост Милан в полуфинален ма

...

Лацио ще играе финал за Купата на Италия

Лацио победи с 1:0 като посетител Милан в полуфинален ма реванш от шампионата за Купата на Италия и след 0:0 в първия дуел се класира за финала. Там римляните чакат спечелилия от двойката Аталанта - Фиорентина. Хоакин Корея вкара единственото попадение на "Сан Сиро ".

След нулевото реми в първата среща предстоящо и двата отбора бяха внимателни и преди почивката имаше доста малко положения. Най-добрата опция се откри пред Сусо, който не уцели вратата от отлична позиция.

В добавеното време на първата част бранителят Бащош получи опция да изпрати топката във вратата на Хосе Рейна от прелестна позиция в наказателното поле, само че стреля неопределено, а след секунди Корея не съумя също да преодолее стража на домакините.

В 58-ата минута Корея най-сетне съумя да осъществя. Той получи отличен пас от Имобиле и самичък против Рейна не сгреши.

Патрик Кутроне изпрати топката във вратата на Стракоша за 1:1, само че попадението бе анулирано поради засада. Милан се отвори, а в последните минута Имобиле пропиля отлични благоприятни условия за гол и в последна сметка резултатът остана неизменен.
Източник: fakti.bg