Лацио победи с 1:0 Болоня и се класира за четвъртфиналите

...

Лацио се справи с Болоня и стигна до 1/4-финалите на Купата на Италия

Лацио победи с 1:0 Болоня и се класира за четвъртфиналите в шампионата за Купата на Италия по футбол. Единственото попадение в дуела осъществя Фелипе Андерсон в 33-ата минута след асистенция на Педро.

Домакините насочиха шест удара към вратата на противника, само че означиха единствено един гол, до момента в който гостите нямаха прецизен удар през целия дуел.

На четвъртфиналите Лацио ще играе с спечелилия от късния мач през днешния ден сред Монца и Ювентус.

По-рано през днешния ден Специя и бранителят Петко Христов отпаднаха от шампионата. Българският национал беше титуляр за " орлетата " в провалянето с 2:5 при гостуването против Аталанта в мач от осминафиналите.

Христов получи жълт картон в 66-ата минута поради жестоко нарушаване. Бранителят остана на терена до 74-ата минута, когато беше сменен от Келвин Амиан.

В идващия кръг от шампионата Аталанта ще се изправи против Интер Милано.