Лацио победи с 0:2 Сасуоло в ранния мач от неделния

...

Дузпа доближи Лацио максимално близо до топ 4

Лацио победи с 0:2 Сасуоло в ранния мач от неделния ден в Серия А, само че заплати скъпа цена, а точно с травмата на Чиро Имобиле в началните минути на срещата.

Капитанът и получи травма в дясното бедро и трябваше да бъде сменен в 15` от ветерана Педро.

В добавеното време на полувремето се стигна до углавен удар за игра на Джереми Толян, който имаше шанс, че не бе изпъден. Германецът блокира удар с глава на Сергей Милинкович-Савич току пред гол-линията с очевидно желание да спре удара непозволено, само че обърнатият му взор го избави от цялата суровост на закона. Попадението въпреки всичко се оказа задоволително наказване след осъществяването на Матия Дзакани.Фелипе Андерсон вкара втория гол в 94` след една от следващите контраатаки на „ римските орли “, довела най-сетне до гол, който да даде успокоение на столичния отбор.

Лацио към този момент е на 3 точки от топ 4, до момента в който Сасуоло записа четвърто следващо проваляне в шампионата и обстановката стартира да наподобява много неприятно за Алесио Диониси и възпитаниците му.
Източник: novsport.com