Лацио допусна обрат и загуби с 1:2 у дома срещу

...

В Рим: АЗ Алкмаар обърна Лацио

Лацио позволи поврат и загуби с 1:2 вкъщи против АЗ Алкмаар в първи мач от осминафиналите в Лигата на конференциите.

Италианците имаха предимство и Сергей Милинкович-Савич пропусна да открие резултата още във втората минута.

Римляните поведоха след удар на Педро, който се разписа след подаване на Матия Дзакани в 18-ата минута.

Седем минути по-късно нов шут на Педро беше избавен от вратаря на гостите Матю Райън.

Нидерландците се добраха до равенството в последните секунди на първата част, когато Йеспер Карлсон подаде за Вангелис Павлидис и той прати топката във вратата на домакините.

Веднага по-късно нов опит за гол на Милинкович-Савич беше отбит в гредата от Райън.

Седем минути след почивката Фелипе Андерсон пропусна да върне задатъка за " орлите " и в 62-ата минута Милош Керкес се разписа за АЗ след пас на Карлсон, правейки цялостен поврат.

Десет минути преди приключване на постоянното време още веднъж Андерсон пропусна да възвърне равенството.

Срещата-реванш сред двата тима е през идната седмица.
Източник: novsport.com