Ланс разби Монако с 3:0 у дома в мач от

...

Ланс разпиля Монако и се изкачи на второто място

Ланс разруши Монако с 3:0 вкъщи в мач от 32-ия кръг на Лига 1. Така Ланс се изкачи на второто място в шампионата, а Монако остава на четвъртата позиция..

Домакините поведоха още в 9-ата минута, когато Люис Опенда стигна до топката в наказателното поле на Монако и я прати в мрежата за 1:0.

Силната игра на Ланс бе затърдена и от второ попадение. В 16-ата минута още веднъж Опенда бе открит с центриране, а по-късно той стреля мощно от ръба на пеналтерията. Силният му шут влезе във вратата на Александър Нюбел за повторно в мача.

Второто полувреме стартира с нов гол на Ланс, който обаче бе анулиран от ВАР поради засада.

Все отново в 56-ата минута домакините реализираха класическия резултат 3:0. Автор на попадението бе Адриен Томасон, а огромна роля изигра Люис Опенда, който с изключение на двете си попадения, записа и асистенция на името си.

Монако не сътвори задоволително рискови положения и не откри пътя към гола. Четири минути преди края на срещата Люис Опенда проби добре по фланга и потърси съотборник с рисково центриране, само че отбраната на Монако се оправи и почисти.