Кризата във Валенсия се задълбочава. Прилепите“ допуснаха загуба с 1:2

...

Валенсия се засилва все по-устремено към Сегунда

Кризата във Валенсия се задълбочава. „ Прилепите “ позволиха загуба с 1:2 при гостуването си на един от директните си съперници за оцеляване Кадис в мач то 32-ия кръг на Ла Лига. Валенсианци са 16-и с 33 точки, а андалусийци – 14-и с 35.

Кадис излезе напред в резултата след 39 минути игра. Рубен Собрино откри Гонсало Ескаланте, който с глава прати топката в мрежата на Гиорги Мамардашвили за 1:0.

Секунди след началото на второто полувреме домакините стигнаха и до второ попадение. Алфонсо Еспино даде топката на тепсия на Сержи Гуардиола, който без проблеми се разписа в опразнената врата.

Три минути по-късно Валенсия върна един гол. След неточност на вратаря Херемиас Ледесма топката попадна в Самуел Лино, който се разписа за 2:1.

Валенсия бе покрай равнене в 86-ата минута. Диего Лопес засече топката от близка отдалеченост, само че Ледесма се намеси и мазета в гредата.
Източник: novsport.com