Кристъл Палас шокира Арсенал в лондонското дерби от 30-ия кръг

...

Кристъл Палас шокира Арсенал и го остави извън Топ 4

Кристъл Палас шокира Арсенал в лондонското дерби от 30-ия кръг на британската Висша лига и го победи с 3:0 на своя " Селхърст парк ". Играчите, водени от някогашния капитан на " артилеристите " Патрик Виейра, преобладаваха в дуела и зарадва своите почитатели с още една запаметяваща се победи. През този сезон Палас взе и скалпа на Тотнъм със същия резултат на този стадион, а също така реализира тъждество против първенеца Манчестър Сити.

Първият гол за " орлите " падна в 16-ата минута, когато след центриране от фаул Йоаким Андерсен отклони с глава към Жан-Филип Матета и по същия метод французинът прати топката във вратата.

Само осем минути по-късно Арсенал към този момент изоставаше с два гола. Андерсен направи втората си асистенция, извеждайки Джордан Аю и опитният нападател направи две съвършени докосвания, с цел да преодолее Аарън Рамсдейл.

Резултатът стана типичен в 74-ата минута след тъкмо изпълнена дузпа на Вилфред Заха. Тя бе отсъдена след страхотни негови самостоятелни дейности и нарушаване на Мартин Йодегор.

Загубата за Арсенал значи, че отборът остава с 54 точки на петото място, колкото има и четвъртият Тотнъм, само че с по-добра голова разлика. " Артилеристите " са с изигран мач по-малко и към момента са любимец за мястото в топ 4, само че нищо още не е ясно.

Триумфът на Палас прати тимa на деветата позиция с 37 точки, колкото има и десетият Лестър.
Източник: dnesplus.bg