Кристъл Палас бе много близо до победата, но в крайна

...

Кристъл Палас пак не успя, Бентеке изпусна дузпа в добавеното време

Кристъл Палас бе доста покрай успеха, само че в последна сметка не съумя да стигне до нея, завършвайки 2:2 с Борнемут на " Селхърст Парк ". Гостите поведоха с гол на Джърмейн Дефоу в десетата минута. Нападателят засече центриране на Андрю Сърман. " Орлите " обаче стигнаха до цялостен поврат с два гола в границите на три минути. В 41-вата Лука Миливоевич понижи от дузпа, отсъдена поради нарушаване против Уилфред Заха. В 44-ата Скот Дан направи 2:1, засичайки центриране на Кабай. В добавеното време Дефоу изравни резултата, откакто вкара страховит гол с удар от сложен ъгъл.

През второто полувреме нови попадения нямаше. Кристъл Палас обаче приключи този дуел като по-силния тим. В добавеното време домакините получиха много противоречива дузпа след рухване на Заха. Кристиан Бентеке обаче извърши доста неприятно и Бегович избави.

Кристъл Палас остава на дъното с 11 точки. Борнемут е 14-и.

СТАТИСТИКА ТУК! Премиър лийг 16 кръг, събота 9 декември  Кристъл Палас 2:2краен резулат  Борнемут