Кирил Десподов записа гол и две асистенции при победата на

...

Десподов с гол и две асистенции за успех на ПАОК

Кирил Десподов записа гол и две асистенции при успеха на с 4:0 против ОФИ Крит. Мачът беше от 16-я кръг в шампионата на Гърция.

Капитанът на българския народен тим откри резултата в 39-ата минута. Преди това Щефан Швааб пропусна дузпа за черно-белите, направена от Десподов.

Ганаецът Абдул Рахман Баба удвои задатъка за ПАОК в 41-ата минута. В спомагателното време на първата част танзаниецът Мбвана Самата също пропусна дузпа за тима от Солун.

Бразилецът Маркос Антонио направи 3:0 в 89-ата минута след подаване на Десподов. А в добавеното време българският нападател асистира на испанеца Брендън Томас за 4:0.

Досега някогашната звезда на Лудогорец има 5 попадения в шампионата и 7 във всички шампионати. Той има и шест асистенции. Голмайсторът остана 90 минути на терена в четвърти пореден мач.

ПАОК е водач в класирането с 38 точки след седмия си следващ триумф в шампионата. Панатинайкос е втори с три точки по-малко, само че и един мач по-малко.
Източник: flashnews.bg