Казахстанският Тобол поднесе първата голяма сензация във втория кръг от

...

Голяма изненада: Казахстанци изхвърлиха Базел от ЛК

Казахстанският Тобол сервира първата огромна сензация във втория кръг от Лигата на конференциите, откакто отстрани Базел. Макар че швейцарците завоюваха през днешния ден с 2:1 като посетители, с общ резултат 4:3 напред продължиха казахстанците, които победиха преди седмица с 3:1 на " Санкт Якоб Парк ".

Мачът стартира мощно за Базел, които поведоха с 2:0. В 26-ата минута се разписа Антон Каде, а шест минути по-късно задатъкът за швейцарците удвои Жан-Кевин Огюстен от дузпа и отборът изглеждаше кадърен на храбър поврат. В края на полувремето обаче Тобол върна едно попадение посредством Серж Дебле, също от дузпа.

През втората част Базел натисна и опита да докара мача най-малко до продължения, само че по този начин и не съумя да преодолее стража на Тобол Иван Коновалов. Така казахстанците удържаха резултата и отстраниха именития си противник, който единствено преди няколко месеца игра полуфиналите в същия шампионат. Тобол ще срещне в идващия кръг спечелилия от двойката Дери Сити - КуПС.
Източник: novsport.com