Късната неделна вечер донесе едва третата победа на Виляреал от

...

Виляреал сложи край на пропадането

Късната неделна вечер донесе едвам третата победа на Виляреал от началото на сезона в Ла Лига. " Жълтата подводница " се наложи с 2:1 над амбициозния Бетис и постави завършек на серията от 6 мача без цялостен триумф.

Домакините взеха решение нещата в своя изгода в първите минути след почивката, когато вкараха два бързи гола. Резултата откри Жерард Морено, а малко по-късно Самюел Чуквуезе нокаутира севилци. Младият нигериец се разписа във втори следващ дуел, откакто вкара и на Райо Валекано в предишния кръг.  Бетис дойде на " Ел Мадригал " със самочувствието от успеха над Барселона, само че не можа да повтори представянето си от " Камп Ноу ". Отборът на Кике Сетиен имаше териториално превъзходство, само че не сътвори съвсем никакви голови обстановки, а в това време не откри отговор за светкавичните контри на Виляреал.

Морено даде задатък на " жълтата подводница " с глава в 52-ата минута, засичайки центриране от корнер. В 54-ата защитата на Бетис остави прекомерно доста пространство на Чуквуезе, който с фалцов изстрел с левия крайник прониза Пау Лопес. Гостите върнаха един гол в последната минута с помощта на Джовани Ло Селсо.

#VillarrealRealBetis | 2-1 89' | ¡YYYYY FIIIIINAAAAAAL! ¡FINAL! ¡FINAL! ¡FINAL EN LA CERÁMICA! ¡Triunfo importantisimo del Submarino con goles de @GerardMoreno9 y @chukwueze_8! ¡Vamooooos, vamooooooos, groooogueeeeeets! pic.twitter.com/Pmu1frBXmT
— Villarreal CF (@VillarrealCF) 25 ноември 2018 година
Победата изкачи домакините на 16-о място с актив от 14 точки, а Бетис е 14-и с 16 точки.

В идващия кръг Виляреал гостува на Барселона, а Бетис ще е хазаин на Реал Сосиедад.
МИНУТА Пожарна охрана МИНУТА
СТАТИСТИКА ОТ МАЧА
КЛАСИРАНЕ
ГОЛМАЙСТОРИ
ПРОГРАМA Примера дивисион 13 кръг, неделя 25 ноември  Виляреал 2:1краен резулат  Бетис