Карлос Алкарас победи Николас Хари с 6:7(2), 7:5, 6:0 в

...

Карлос Алкарас се класира за финала в Рио де Женейро след обрат

Карлос Алкарас победи Николас Хари с 6:7(2), 7:5, 6:0 в полуфинален мач от тенис шампионата в Рио де Жанейро (Бразилия) с награден фонд 2 милиона $.

Чилиецът поведе с 3:0 гейма, само че вторият в международната класация възобнови равенството и изпрати първия сет в тайбрек. Там 27-годишният Хари бе надалеч по-убедителен и затвори частта с първия си сетбол.

Във втората част равенството се резервира до 5:5, след което испанецът не загуби нито една точка и изравни сетовете. Водачът в схемата на шампионата загуби едвам 9 разигравания в третата част и справедливо се поздрави с успеха с първия си мачбол след 2 часа и 43 минути игра.

The Golden Swing double stays alive overcomes Jarry 6-7(2) 7-5 6-0 to advance into the final in Rio!
— Tennis TV (@TennisTV)

На финала Алкарас ще срещне втория в подреждането на конкуренцията Камерън Нори, който се наложи над 63-ия в света Бернабе Сапата Мирайес с 6:2, 3:6, 7:6(3) за 2 часа и 32 минути. Алкарас завоюва трофея от шампионата през предходната година.

През миналата седмица с 6:3, 7:5 за купата в шампионата от сериите АТР 250 в Буенос Айрес, Аржентина.