Карлос Алкарас е новият шампион на Уимбълдън, след като успя

...

Алкарас победи Джокович, спечели Уимбълдън

Карлос Алкарас е новият първенец на Уимбълдън, откакто съумя да победи с 1:6, 7:6 (6), 6:1, 3:6, 6:4 Новак Джокович след близо пет часа игра.

В първия сет Джокович бе безусловно праволинеен, като на бърза ръка поведе с 5:0 с два пробива. Алкарас съумя да завоюва един гейм, едвам не загуби на нула, а с гейм на нула сърбинът затвори първия сет.

Във втората част младият испанец се посъвзе и бе много по-равностоен на именития си противник. Алкарас проби за 2:0, само че Ноле незабавно направи рибрейк. Повече пробиви в сета нямаше, което докара до тайбрек. В него силите също изглеждаха много изравнени, като се играеше точка за точка. При 6:6 обаче испанецът завоюва две следващи и изравни резултата в сето
Източник: tribune.bg