Към елиминациите на Лига Европа продължава Байер Леверкузен от група

...

Байер Левверкузен се класира за елиминациите на Лига Европа, Рома отстъпи на Спарта Прага

Към елиминациите на Лига Европа продължава Байер Леверкузен от група Н, който победи с 1:0 азербайджанския Карабах и с 12 точки е неосъществим на върха.

Точно изпълнена дузпа от Виктор Бонифачи в 90-ата минута им обезпечи триумфа и предварителното класиране.

В група G Славия Прага и Рома се приближиха към класиране към елиминациите, защото и двата състава са с 9 точки. Сервет е с 4, а Шериф с 1. Лидерите се срещнаха в Прага и домакините победиха с 2:0 и изравниха отбора на Жозе Моуриньо. Вацлав Юречка в 54-ата минута и Лукас Масопуст в 70-ата се разписаха.

В група В Брайтън победи Аякс и сътвори проблеми и на новия треньор Джон ван’т Шип. За крайното 2:0 за гостите от Англия точни бяха Ансу Фати в 14-ата минута и Симон Андигра в 53-ата.

В група Е Рен победи Панатинайкос с 3:1 и оглави класирането с 9 точки. Виляреал обърна Макаби (Хайфа) от 0:1 до 2:1 на стадиона в Кипър без аудитория и събра 6. Гърците имат 4, а израелския отбор е с 1.