кадър: Диема СпортЛудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА - София във

...

Лудогорец спечели за пети път в историята си Суперкупата на България след успех над ЦСКА с 4:0.

кадър: Диема Спорт

Лудогорец разгроми с 4:0 ЦСКА - София във финала за Суперкупата на България, с което стана най-успешният отбор в тази конкуренция, измествайки от първото място ЦСКА. Разградчани имат пет трофея, до момента в който алените са с четири купи, предава Спортал.

Алекс Сантана откри резултата в 29-ата минута, а в 41-ата Доминик Янков удвои. След почивката играчите на българския първенец нанизаха нови две попадения посредством Пиерос Сотириу (49) и Мавис Чибота (84). И четирите гола станаха след асистенции на Кирил Десподов.

Преди това и Игор Пластун вкара с глава след центриране от корнер в 14-ата минута, само че съдията за ВАР Волен Чинков извика основния рефер Ивайло Стоянов и попадението бе анулирано.

Наставникът на разградчани Валдас Дамбраускас направи известни промени спрямо футболистите, които започнаха против Шахтьор (Солигорск) през седмицата. За сметка на Икоко, Баджи и Вандерсон измежду 11-те стартираха Сисиньо, Сантана и Янков. Кешерю пък въобще не попадна в групата и офанзивата още веднъж поведе доста дейния през целия мач Пиерос Сотириу.

Проверка на обстоятелствата: Съобщете ни, в случай че видите фактологични неточности и нередности в публикацията или мненията. Пишете непосредствено на [email protected] . Ще обърнем внимание!

За реклама в "Петел " на цена от 50 лв. на ПР обява пишете на и вижте още в -.