ЖЕНЕВА (АП) — Пари Сен Жермен и Килиан Мбапе останаха

...

Пари Сен Жермен напредва в напрегнат финал към групата на Шампионската лига. Порто също в осминафиналите

ЖЕНЕВА (АП) — Пари Сен Жермен и Килиан Мбапе останаха с билет за елиминационния кръг на Шампионската лига в сряда, откакто напрегнатият край в най-напрегнатата група сподели, че Нюкасъл изпусна шанса си.

Порто също завоюва своето място в жребия на осминафиналите в понеделник с победа с 5-3 над Шахтьор Донецк, който трябваше да завоюва, с цел да продължи напред.

Равенството 1-1 на ПСЖ в група F, спечелилият Борусия Дортмунд – извоюван от изравняването на 17-годишния Уорън Заир-Емери в 56-ата минута – беше задоволително, с цел да си обезпечи второ място, тъй като Нюкасъл загуби с 2-1 вкъщи от Милан.

Нюкасъл беше в полето, като стартира второто полувреме с преднина от един гол, само че приключи на последно място без даже утешителната премия да влезе във второто равнище на Лига Европа като приключил на трето място.

Тази премия се обърна към Милан, когато той поведе в 84-та, когато резервата Самуел Чуквуезе се втурна да означи гол една минута, откакто влезе от аварийна ска...