Жалгирис победи с 81:72 (18:21, 19:14, 19:20, 25:17) Реал Мадрид

...

Жалгирис излъга Реал Мадрид

Жалгирис победи с 81:72 (18:21, 19:14, 19:20, 25:17) Реал Мадрид като хазаин в мач от 14-ия кръг на Евролигата.

Въпреки че мачът стартира добре за гостите, които след 10 минути игра си осигуриха нежен задатък от 3 точки, те не съумяха да задържат преднината си и на почивката към този момент изоставаха с 2 точки от противника си. Испанският гранд понижи пасива си до точка преди заключителната четвърт, в която обаче Жалгирис наложи темпото си и завоюва срещата.

Кийън Еванс наниза 20 точки за Жалгирис, а Марио Хезоня се разписа със 17 за Реал Мадрид.

Гледай баскетбол на MAX с най-вълнуващите дуели от Евролига, Еврокупа и Национална баскетболна лига на България, онлайн, единствено в ефира на MAX Sport.