Изгоненият от националния отбор на Хърватия Никола Калинич се прибра

...

Изгоненият Калинич се прибра в Хърватия, но продължава да мълчи

Изгоненият от националния тим на Хърватия Никола Калинич се прибра в Сплит, само че продължава да бяга от коментар за случилото се, съобщaва локалното издание “Слободна Далмация”. Селекционерът на хърватите Златко Далич взе решение да изключи нападателя от листата с 23 играчи за Мондиал 2018 в Русия, откакто той отхвърли да влезе като промяна в края на първия мач на отбора против Нигерия в събота. Таранът трябваше да размени Марио Манджукич за последните пет минути от постоянното време, само че не пожела да влезе на терена, оправдавайки се с болки в гърба.

В последна сметка Манджукич беше сменен от Марко Пяца, а Хърватия завоюва с 2:0.

30-годишният Калинич, който играе в италианския гранд Милан, дебютира за Хърватия през 2008 година. Той има 41 мача и 15 гола с националната фланелка. Оказа се, че преди въпросния дуел с нигерийците нападателят е отказал да играе в още два случая неотдавна, поради което селекционерът реши да го изгони. ВИДЕО ОТ МОНДИАЛ 2018 ТУК! ГЛАСУВАЙ ЗА ГОЛ НА ДЕНЯ! Мондиал 2018 2 кръг, четвъртък 21 юни  Аржентина 21:00предстои  Хърватска