Италия стартира мощно на Евро 2020. Скуадра адзура победи с

...

Италия потопи Турция на старта на Евро 2020

Италия започва мощно на Евро 2020. „ Скуадра адзура ” победи с 3:0 Турция като алегоричен посетител в Рим на „ Олимпико ” и не остави никакви шансове на момчетата, ръководени от Шенол Гюнеш. Първото полувреме във Вечния град не видя попадения, само че Мерих Демирал си осъществя автогол в 53-ата, с цел да поведе италианците напред. Чиро Имобиле удвои актива на Италия в 66-ата, а в 79-ата Лоренцо Инсиние подпечата триумфа за „ адзурите ”. Южните ни съседи несъмнено не оправдаха първичните упования за този мач, като отборът се беше прибрал съществено в своята половина и дебнеше съперника си от Апенините на контраофанзива. През първата част на два пъти италианците имаха съществени искания към рефера Дани Макели за присъждане на дузпа, само че нидерландецът не уточни бялата точка и в двата случая. Вторият даже бе преразгледан след намесата на VAR, откакто Доменико Берарди опита подаване вляво на наказателното поле към Имобиле, само че топката спря в дясната ръка на Зеки Челик. Въпреки това, нарушаване не бе отсъдено, което ненапълно учуди футболната общност. Това несъмнено не сполучи за " лунните звезди ", които ще би трябвало да се надяват на доста по-позитивни игри и резултати в оставащите си два мача от първата група, с цел да се надяват да прескочат този стадий от конкуренцията и да продължат към елиминационната фаза на UEFA EURO 2020. Италия, от своя страна, продължи чудесния си поход под управлението на Роберто Манчини, като отборът няма загуба под негово управление и отборът продължава да се любува на положителните игри, въпреки да не е считан за любимците за продобиване на трофея " Анри Делонe ". Така те разумно заемат към този момент лидерската позиция в група „ А ” на UEFA EURO 2020, като отборът е с три точки. Другите два тима в групата – Уелс и Швейцария, си дават спор на 12-и юни.
Източник: dnesplus.bg