Италианският вицешампион Лацио постигна първа домакинска победа през тази кампания

...

Имобиле отново хвърли „Олимпико“ в екстаз, Лацио надви Фейенорд

Италианският вицешампион Лацио реализира първа домакинска победа през тази акция в Шампионска лига. „ Бианкочелестите “ надделяха с минималното 1:0 Фейенорд в мач от 4 кръг на групите на Шампионска лига, връщайки си за загубата с 1:3 като посетител.

Ротердамци бяха много дейни на „ Олимпико “ и изпуснаха значително положения, само че успеваемостта бе на страната на домакините, подкрепяни от правилните си почитатели.

Единственият гол в италианската столица означи трансформиралия се в легенда на клуба. Чиро Имобиле. Италианският национал се разписа в добавеното време на първата част, когато засече подаване от фланга на Фелипе Андерсон.

През вторите 45 минути Фейенорд бе стопанин на терена и единствено намесите на Иван Проведел и двойката пред него Патрик и Алесио Романьоли избави „ орлите “ от изравнителен гол.

С този триумф Лацио се лепна на втората позиция в групата със 7 точки. С 8 е водачът Атлетико Мадрид, а на трето и четвърто място са Фейенорд с 6 и Селтик с 1.