Италианката Доротеа Вирер спечели световната титла по биатлон в масовия

...

Доротеа Вирер спечели световната титла по биатлон в масовия старт

Италианката Доротеа Вирер завоюва международната купа по биатлон в всеобщия старт на 12.5 километра в Йостерсунд (Швеция).

Вирер финишира за 37:26.4 минута, с което заслужи първо самостоятелно злато в кариерата си при дамите.

Италианката смъкна 18 цели, като позволи двете си неточности в четвъртата пукотевица, само че в последната обиколка съумя да резервира задатъка си и приключи на 4.9 секунди пред рускинята Екатерина Юрлова, която също направи два пропуща.

Трета с четири неточности (0+1+2+1) приключи международната шампионка в преследването на 10 километра Денизе Херман (Германия) на 15.4 секунди.

She's had several silver and bronze but today she put the ORO into DORO: @Fisiofficial's Dorothea Wierer gets her first gold in a big event! #2019Ostersund

— IBU World Cup (@IBU_WC) March 17, 2019
Световната шампионка в самостоятелния старт на 15 километра Хана Йоберг (Швеция) остана четвърта на 52.7 секунди с три пропуща (0+1+2+0).

Защитаващата купата си Лаура Далмайер (Германия) се класира шеста на 1:03.4 минута с четири неточности (2+1+0+1).

Надпреварата мина без българско присъединяване.

Крайно класиране в всеобщия старт на 12.5 километра при дамите на Световното състезание по биатлон:
1. Доротеа Вирер (Италия) - 37:26.4 минути (0+0+0+2 неточности при стрелбата)
2. Екатерина Юрлова (Русия) - на 4.9 секунди (0+0+1+1)
3. Денизе Херман (Германия) - на 15.4 секунди (0+1+2+1)