Испанският Барселона победи турският Анадолу Ефес с 91:74 (22:19, 18:15,

...

Барселона, Жалгирис, Цървена звезда и Макаби стартираха с победи в баскетболната Евролига

Испанският Барселона победи турският Анадолу Ефес с 91:74 (22:19, 18:15, 29:30, 22:10) като хазаин в мач от първия кръг в баскетболната Евролига за мъже. По-силната последна четвърт бе в основата на триумфа на каталунския гранд на старта на сезон 2023/2024.

Уили Ернангомес бе най-резултатен за домакините с 18 точки и 3 битки, а Ян Весели добави 16 точки и 7 битки. За гостите от Истанбул Шейн Ларкин приключи с „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 12 асистенции.

В немското дерби Байерн Мюнхен се наложи над АЛБА Берлин с 80:68 (19:17, 17:27, 25:7, 19:17). Домакините от Байерн изоставаха с 36:44 на почивката, само че в третата част означиха 25 против единствено 7 точки за АЛБА и поведоха с 61:51 преди финалната четвърт.

Най-резултатен за гранда от Мюнхен беше Силвен Франсиско със 17 точки, 2 битки и 3 асистенции, до момента в който за състава от Берлин Йоханес Тийман се регистрира с 12 точки и 5 битки.

Италианският Виртус Болоня отстъпи като хазаин на Жалгирис със 79:82 (23:15, 19:22, 23:21, 14:24) в друга среща от първия кръг за сезона в Евролигата.

Кийнан Еванс поведе гостите от Литва с 25 точки и 4 битки, а Джордан Мики осъществя 18 точки и 6 битки за Виртус Болоня.

Пред погледа на сръбската тенис звезда Новак Джокович в Белград локалният Цървена звезда надигра френския АСВЕЛ Вильорбан с 94:73 (29:18, 23:13, 17:24, 25:18). Домакините водеха през целия мач, като на почивката задатъкът им бе над 20 точки – 52:31.

С най-вече точки за триумфа приключи Шабаз Нейпиър – 21, до момента в който за АСВЕЛ Жофри Ловерн способства с 18 точки и 6 битки.

Макаби Тел Авив се оправи с другия сръбски отбор Партизан с 96:81 (27:16, 28:27, 19:15, 22:23) като хазаин в Израел. След мощно начало баскетболистите на Макаби не изпуснаха самодейността през целия дуел, макар опитите на гостите да се приближат в резултата.

Лоренцо Браун записа 22 точки и 8 асистенции за израелския тим, а за Партизан Алекса Аврамович осъществя 24 точки.

Довечера предстоят останалите четири срещи от първия кръг в Евролигата по баскетбол за мъже: Панатинайкос – Олимпиакос, Баскония – Реал Мадрид, Валенсия – Монако и Фенербахче – Армани Олимпия Милано.