Испания спечели с 3:1 като гост срещу Кипър в двубой

...

Испания не срещна проблеми срещу Кипър

Испания завоюва с 3:1 като посетител против Кипър в дуел от квалификациите за Евро 2024. Успехът приближи международните някогашните европейски и международни първенци до първото място в квалификационна група " А ".

Селекционерът на испанците Луис де ла Фуенте даде отмора на някои от главните си футболисти, а в петата минута младия Ламин Ямал от близко се разписа във вратата на домакините.

В 22-ата минута Микел Оаярсабал се разписа за 2:0, а Хоселу повиши на 3:0 шест минути по-късно.

Близо четвърт час преди края на постоянното време Костас Пилеас осъществя почетния гол в интерес на Кипър.

" Ла хала " по-рано си обезпечи класиране за финалите на шампионата в Германия и има актив от 18 точки кръг преди края на квалификациите. Кипърците нямат нито една точка след осем изиграни срещи.

В различен мач от група " А " Шотландия приключи наедно 2:2 при гостуването си против Грузия. Лоуранс Шанкланд изравни за " гайдарите " в третата минута на спомагателното време.

Преди това попадения на Хвича Кварцкелия се разписа на два пъти - в 15-ата и 57-ата минута, до момента в който Скот Мактомини беше изравнил четири минути след почивката.

Шотландците имат 16 точки на втора позиция, откакто към този момент си бяха подсигурили присъединяване на шампионата в Германия следващата година.

В група " F " Азербайджан победи с 3:0 пред лична аудитория Швеция в квалификационен мач за Евро 2024. Голове на Емин Махмудов и Ренат Дадашов преди почивката дадоха сериозен задатък за домакините.

Бахлул Мустафасада от Азербайджан получи червен картон в 56-ата минута, само че Махмудов оформи класическия триумф в последните секунди на постоянното време.

Швеция и Азербайджан нямаха шансове за присъединяване на Евро 2024, а в другата среща от тази група Австрия се наложи с 2:0 като посетител против Естония.

Конрад Лаймер и Филип Лайнхарт бяха точни преди почивката, с цел да обезпечат нов триумф за австрийците, които също авансово си бяха подпечатали класирането за шампионата в Германия през идващото лято.