Исландия и Португалия играят при резултат 0:0 в четвърти мач

...

НА ЖИВО: Без голове между Исландия и Португалия до почивката

Исландия и Португалия играят при резултат 0:0 в четвърти мач от квалификациите за UEFA EURO 2024. Срещата от група „ J “ на стадион „ Лаугардалсвелюур “ може да я гледате в директно предаване по DIEMA SPORT 3 , както и онлайн на платформата.

Исландците заемат петата позиция с три точки, до момента в който иберийците са безапелационен водач след три триумфа от първите три дуела, като имат девет пункта, с два повече от втория Словакия.

От първата минута за " мореплавателите " започват ветерана в отбрана Пепе и капитанът Кристиано Роналдо, който ще запише мач №200 с националната фланелка.

Преди първия съдийски сигнал капитанът на Португалия - Кристиано Роналдо, беше награден със специфичен плакет по случай своя мач №200 с националния екип.

След равностойни първи минути, гостите се настаниха в половината на Исландия. Първата по-интересна обстановка пристигна в осмата минута, когато Бруно Фернандеш центрира от ъглов удар към далечната греда, където Рубен Диаш надскочи двама играчи на домакините и засече с глава, само че вратарят Рунар Алекс Рунарсон съумя да избие в нов корнер изстрела в близкия му ъгъл.

В 13-ата минута Алфред Финбогасон нанесе невисок удар от отдалеченост към вратата на Диого Коща, който обаче мина около дясната греда в навън.

Три минути по-късно португалците бяха покрай попадението. Отново Фернандеш центрира от корнер в наказателното поле, където 40-годишният Пепе стреля рисково с глава, само че Рунарсон се намеси чудесно и улови топката.

Макар че Португалия натискаше и извърши шест корнера за 20 минути, исландците бяха тези, които имаха отличен късмет да открият резултата в 24-ата минута. Капитанът Йохан Берг Гудмундсон центрира отляво в наказателното поле, където на далечната греда състезател на домакините смъкна с глава за Виктор Палсон, който бе оставен самичък на границата на дребния пеналт, само че стреля високо над вратата.

Четири минути по-късно още веднъж " сините " бяха пред вратата на своя конкурент. Гудмондсон центрира от свободен удар отляво в наказателното поле, където Хордур Магнусон засече тъкмо с глава, само че Коща съумя да улови топката.

След спокойни минути в исландската столица, " викингите " насочиха нов изстрел посредством своя капитан Гудмондсон пред границата на наказателното поле, само че топката профуча около дясната греда на гостите.

В отвентата офанзива Жоао Кансело центрира отляво в дребното наказатално поле за Кристиано Роналдо, който засече с глава от няколко метра, само че Рунарсон направи ужасно избавяне с крайник.  В последна сметка обаче прозвуча сигнала на съдията, откакто капитанът на иберийците е бил в състояние на засада.

До почивката нови обстановки липсваха, а Роналдо имаше съществени искания към основния арбитър Даниел Зиберт за това да бъде показан пряк червен картон за Алфред Финбогасон за удр с лакът в лицето на Пепе, само че футболистът на домакините получи единствено жълт.

LIVE   | ИСЛАНДИЯ – ПОРТУГАЛИЯ  0:0