Интригата в Серия А се върна осем кръга преди края

...

"Наполи" съкрати преднината на "Ювентус" на две точки

Интригата в Серия А се върна осем кръга преди края на сезона, откакто " Наполи " редуцира преднината на " Ювентус " на две точки. Неаполитанците се възползваха от неверната стъпка на първенеца в събота вечер и победиха на собствен терен " Дженоа " с 1:0.

Единственият гол на " Сан Паоло " вкара централният бранител Раул Албиол в 72-ата минута.

Двубоят не мина идеално за " Наполи ", откакто още в 20-ата минута домакините трябваше да вършат промяна. Капитанът на отбора Марек Хамшик се контузи и излезе наложително. За похлупак и ситуациите, които сътвориха неаполитанците не бяха нужни, с цел да осъществят гол.

Важното попадение падна в 67-ата минута, когато Хосе Мария Кайехон центрира от корнер, а Албиол скочи най-високо на близката греда и отклони топката.

Si conclude il match al San Paolo dove il @sscnapoli batte il @GenoaCFC e conquista i 3 punti! #NapoliGenoa#SerieATIMpic.twitter.com/RnYlMqh1QS
— Serie A TIM (@SerieA_TIM) March 18, 2018

Заради огромния залог, до края на срещата " Наполи " не предприе никакви опасности. Маурицио Сари избра да затвори мача и да си подсигурява трите точки.

С трите точки " Наполи " към този момент има 73, а " Ювентус " е със 75. Освен това неаполитанците се върнаха на победния път, откакто в предходните си два мача позволиха еднакъв и загуба.