Интер разби с 3:0 действащия шампион в мач от 14-я

...

Интер мина лесно през шампиона Наполи

Интер разруши с 3:0 настоящия първенец в мач от 14-я кръг на Серия А. Нерадзурите тотално надиграха своя противник на стадион „ Диего Армандо Марадона “. Головете за отбора вкараха Хакан Чалханоглу, Николо Барела и Маркус Тюрам.

След триумфа Интер се върна на върха в класирането с 35 точки, до момента в който Наполи остава е пети с 24 точки..

Топката се озова за първи път в мрежата на Наполи още в 12-ата минута. Лаутаро Мартинес и Тюрам размениха подавания, французинът вкара, само че ВАР отсъди засада.

В 36-ата минута южняците бяха покрай гол. Матео Политано получи на границата на наказателното поле и стреля, само че уцели гредата. В идната атака Лаутаро Мартинес стреля рисково, само че Алекс Мерет избави.

Интер въпреки всичко поведе в края на първото полувреме. При бърза контраофанзива Чалахноглу с мощен шут от границата на наказателното поле направи 0:1.

Наполи имаше късмет да изравни в 57-ата минута. Удар на Осимен беше блокиран, Кварацхелия стреля, само че Ян Зомер отрази удара му. Четири минути по-късно нерадзурите матираха домакините с нова контраофанзива. Мартинес откри Барела, той преодоля няколко бранители и вкара за 0:2.

Наполи капитулира пет минути преди края. Хуан Куадрадо откри Тюрам и френският национал осъществя за 0:3.
Източник: flashnews.bg