Интер постигна убедителна победа с 4:0 над Фиорентина в третия

...

Интер разкъса Фиорентина с четири гола на Меаца

Интер реализира безапелационна победа с 4:0 над Фиорентина в третия кръг на Серия А.

" Нерадзурите " поведоха в резултата в 23-ата минута, когато Федерико Димарко центрира, а Маркус Тюрам с глава вкара първия си гол с екипа на миланския клуб. Повечето попадения обаче бяха непокътнати за втората част. В самото й начало - в 50-ата минута Дензъл Дъмфрис пое топката в наказателното поле и насочи мощен изстрел, само че топката се отби в страничния дирек.

Три минути по-късно Оливер Кристенсен направи доста положително избавяне, откакто отрази удар с глава на Лаутаро Мартинес.
Секунди по-късно Мартинес въпреки всичко съумя да се разпише, а асистенцията бе на Тюрам.

В 58-ата минута Хакан Чалханоолу бе прецизен от дузпа за 3:0.  Крайното 4:0 оформи Лаутаро Мартинес, който бе открит непокрит от Хуан Куадрадо и прати топката в горния ляв ъгъл за 4:0.

С триумфа отборът, воден от Симоне Индзаги, изпревари в класирането градския си противник Милан, който също има 9 точки, само че по-лоша голова разлика. Фиорентина е осми с 4 точки.
Източник: novsport.com