Интер победи с 4:3 РБ Лайпциг в контрола. Резултатът можеше

...

Интер надви РБ Лайпциг в контрола със седем гола

Интер победи с 4:3 Република България Лайпциг в контрола. Резултатът можеше да бъде напълно друг, само че “биковете ” пропуснаха две дузпи и по този начин трябваше да се примирят със загубата под проливния дъжд.

Още в петата минута Карим Конате пропусна дузпа за Залцбург, откакто стреля около вратата. Само минута по-късно нападателят се реваншира и въпреки всичко откри резултата. В 9-ата минута обаче неговият съотборник Страхиня Павлович си означи автогол.

“Нерадзурите ” приключиха цялостния поврат в 25-ата минута посредством попадение на Стефан де Фрай. Десет минути по-късно Конате възвърне равенството, само че още в 43-тата Хоакин Кореа върна преднината на Интер. В самия старт на втората част Самсон Байду направи резултата 3:3. В 69-ата минута австрийците можеха да поведат, само че тогава Роко Шимич стреля неопределено от бялата точка.

Така се стигна до последната минута на постоянното време, когато резервата Стефано Сенси отбеляза победния гол за италианския тим.