И Стан Вавринка направи успешно завръщане в официален мач. Швейцарецът

...

И Вавринка се завърна с победа, Саша Зверев без проблеми в първи кръг

И Стан Вавринка направи сполучливо завръщане в формален мач. Швейцарецът бе играл за последно на Уимбълдън, където загуби в първи кръг от Даниил Медведев, след което постави завършек на спортната си година поради травма.

Швейцарецът обаче стартира сполучливо 2018-а след победа в четири кръга над Ричардас Беранкис в мач от първия кръг на Аустрелиън Оупън - 6:3, 4:6, 6:2, 7:6(2).

Двубоят стартира с пробив в интерес на литовеца, само че в следствие Стан обърна сета. Във втората част един пробив бе задоволителен за триумфа и по този начин Вавринка се приближи на сет от крайната победа. Само че Беранкис не се отхвърли, грешките на международния №8 зачестиха и след 2:2 той не взе нито един гейм до края на третия сет. Ситуацията стана още по-сложна, откакто четвъртата част стартира с 3:0 за №136 в света. Вавринка обаче върна пробива и докара сета до тайбрек, в който надви със 7:2.

Във втория кръг Стан ще срещне Тенис Сандгрен, който изненадващо победи в три сета Жереми Шарди.

Джокович потегли с бърза победа, 36 аса не избавиха Раонич против Лацко

Един от любимците в Мелбърн Александър Зверев нямаше проблеми с италианеца Томас Фабиано и го победи в три сета - 6:1, 7:6(5), 7:5. За него следва конфликт със съотечественик в лицето на Петер Гойовчик, справил се с 6:3, 6:3, 6:1 против Михаил Кукушкин.

Давид Гофен също продължава напред, въпреки и да изгуби първия сет против германеца Матиас Бахингер - 6:7(3), 6:3, 6:2, 6:4. Жулиен Бенето е идващ противник на белгиеца.

В същото време Фернандо Вердаско в профил поставения Роберто Баутиста Агут след 6:1, 7:5, 7:5.