Христо Манолов и Борислава Иванова се класираха за финалите на

...

Христо Манолов и Борислава Иванова се класираха за по два финала на международния турнир по спортна аеробика в Пловдив

Христо Манолов и Борислава Иванова се класираха за финалите на единично и на смесени двойки на 13-о издание на интернационалния шампионат по спортна аеробика за деца, юноши и девойки, мъже и дами " Plovdiv Cup Aerobics Open ". Надпреварата е включена в календара на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) и в нея вземат участие над 500 състезатели от 21 страни.

В квалификациите на смесени двойки българите заеха първото място с 19.950 точки.

При дамите Иванова е трета с оценка от 20.100 точки, а в пресявките при мъжете Манолов е втори с 19.350 точки.

В категории тройки и групи България няма представители при мъжете и при дамите.

Според регламента първите осем от квалификациите се класират за финалите, които са по-късно през днешния ден.

Във възрастови групи 15-17 и 12-14 години България има финалисти в съвсем всички категории.

Делегат на надпреварата е Кристина Казентини (Италия), вицепрезидент на Техническата комисия по спортна аеробика към Европейската федерация по гимнастика (ЮЕГ).