Хофенхайм победи Аугсбург с 3:1 в мач от 18-ия кръг

...

Хофенхайм излезе трети в Бундеслигата след обрат, Фрайбург се издъни срещу Арминия

Хофенхайм победи Аугсбург с 3:1 в мач от 18-ия кръг на Бундеслигата и излезе на трето място във краткотрайното класиране. Зинсхаймци трябваше да вършат поврат, откакто Михаел Грегорич откри резултата в 5-ата минута.

В 38-ата минута Ихлас Бебоу изравни, а в края на първата част още веднъж нападателят бе прецизен за 2:1.

В добавеното време на мача Давид Раум оформи крайното 3:1. За гостите след час игра дебют направи новото многомилионно попълнение Рикардо Пепи. 18-годишният американец пристигна от Далас против 17 млн. евро.

В различен мач от кръга Фрайбург не съумя да задържи задатък от два гола и приключи 2:2 вкъщи против Арминия Билефелд. Яник Хаберер даде задатък на домакините в 6-ата минута, а Джеонг удвои при започване на втората част.

След час игра Масая Окугава върна Арминия в мача. В 87-ата минуа Брайън Ласме оформи крайното 2:2.

Така Хофенхайм събра 31 точки и съумя да измести Фрайбург от третото място във краткотрайното класиране. Аугсбург и Арминия са надлежно 16-и и 17-и, като ги дели една точка.